1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para Nedir?

Borsada K Ne Demek? 2022

Borsada K Ne Demek? 2022
0

Merhaba, borsa sayfamızda bilgi paylaşımına devam ediyorum. Sitemde gezinerek bana destek olursanız fazlaca sevinirim. Lafı fazla uzatmadan borsada K ve M ne demek anlatayım.

Borsada K, Bin anlama gelir. Rakamlar 1000 Adeti temsil eder. Yani bir kişi 2 K aldım diyorsa 2000 Adet almış anlamına gelir. Yada 2 K harcadım diyorsa 2000 Lira harcadım demek istemiştir. Takipçi sayılarında da çoğu zaman ‘K’ kullanılır. Bir kişi 10 K takipçiye ulaştık tarzında yazıyorsa 10.000 takipçiye ulaştık demek istiyordur.

Borsada K Ne Demek?

Borsada K ne demek, Borsada K nedir sorularının cevabını verdim şimdi Borsada M ne demek bunu cevaplayayım.

Borsada M Milyon anlama gelir. Genellikle büyük hisse senetlerinde alış ve satış ile ilgili mevzularda kullanılan bir ifadedir. Örneğin toplam 2 M hisee alınmış yada satılmış deniliyorsa, buradan anlamamız gereken 2 Milyon hissenin alınmış veya satılmış olduğudur.

Sosyal medya uygulamalarında kişilerin takipçi sayılarına baktığınızda milyon takipçisi olan kişilerin, takipçi bölümünde örneğin 1.2 M yazar. Yani bu bireyin ortalama 1.200.000 Takipçisi vardır. Uygulamalar takipçi sayılarında yuvarlak rakamı gösterirler.

Borsada K Bin demektir M Milyon anlama gelir. Umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur. Konu ile alakalı her türlü görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Daha fazla Kripto Paralar Nedir? ve bu tarz bilgiler için kategorimize göz atabilirsiniz.

Daha fazla içerik için Google bazında arama yapabilir;

Yorum Yap