1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para Nedir?

Coritiba Fan Token Nedir? Proje Amaçları ve Ön Satış

Coritiba Fan Token Nedir? Proje Amaçları ve Ön Satış
0

Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte Coritiba Fan Token her geçen gün daha da popüler hale gelmeye başlamıştır. Bu arada tüm fan tokenleri burada listeliyoruz. Birçok alanda kullanılabilen kripto varlıklar, kullanım alanlarını genişleterek farklı sektörlere de yön vermiştir. Değişen ve dönüşen son kullanıcı davranışı giderek dijitalleşen dünyada, paylaşım ve deneyim ekosistemine olan ihtiyacı önceliklendirmiştir. Etkileşimler artık; maç gününün dışında “katılımcı topluluğun” istediği zaman, istediği mecrada gerçekleşmekte, giderek de kişiselleşmektedir. Bu dijital dönüşüm sürecini başarılı bir biçimde gerçekleştiren şirketler, takımlar vb, taraftar gücünü kullanarak daha fazla katkı alabilecekleri ön görülmektedir. Dolayısıyla taraftarlar daha da anlamlı olan tecrübe ve sosyal etkileşim, bu dönemlerde takıma katkı sağlayacak bir ekonomik ve sosyal aktiviteye dönüşebilecektir. Futbol branşı dünya çapında ilgi günden güne artmaktadır. Zamanın metalaşmasıyla yönetilen bir dünyada, taraftar temelli projeler taraftarların görüşlerini dikkate alarak birlikte başarıya ulaşmayı hedeflemektedir. Futbol takımları ve  taraftarlarını birleştirme sürecinde blockchain teknolojisi kullanılarak taraftar etkileşimin artırılması hedeflenmektedir.

Coritiba Fan Token Nedir?

oritiba F.C, 27 Ekim 1909’da Teatro Hauer’de Coritibano Foot Ball Club ismiyle kuruldu ve bu isim daha sonra Coritiba F.C. olarak değiştirildi.  Brezilya’nın Curitiba kentinde kurulmuş bir futbol kulübü olan Coritiba F.C., Série A’da mücadele etmektedir. Maçlarını 37.182 kişilik Estádio Couto Pereira’da yapmaktadır. Eski Ünlü Fenerbahçe futbolcusu Alex De Souza 1995 yılında 2 yıl boyunca Coritiba F.C takımının formasını giymiştir.

Coritiba Fan Token Proje Amaçları Nelerdir?

CRTB, Coritiba F.C Takımı ve taraftarlarını blokchain teknolojisinde birleştirmeyi amaçlamaktadır. CRTB Token ile Coritiba F.C topluluğuna özel anket ve etkinliklere katılımlar, NFT Satın Alma, gamefi projesi ile oyun oynama, özel ödüller ve deneyimlere katılım imkanı sağlamaktadır.

3.1. Reklam ve Etkileşimler

CRTB, kendi ekosisteminde ve entegre edileceği diğer kişi ve kurumlara ait platform ürün ve servislerle bağlantılı olarak kullanılacağı işlemlerde, kullanıcılarına ilgili işlem, ürün ve diğer ayrıcalıklardan yararlanmasını sağlayan çözümler üretilmesi hedeflenmektedir.

3.2. Anketler ve Etkinlikler  

CRTB token sahipleri ücretli ve ücretsiz anket veya etkinliklere katılım sağlayabilirler;

-Maç bileti kazanma

-Takım ürünleri ve tasarımı seçme şansı

-Futbolcularla tanışma fırsatı

– Antrenman günlerine katılma hakkı

-Takımla birlikte Fotoğraf ve video çekimlerinde bulunma

-Stadyum ziyareti

-Ev sahibi maçlarda misafir etme

-Takım içi özel etkinliklere katılım

-Takım ürünleri (forma, tshirt, şapka, vs. )

3.3. NFT

Coritiba F.C Takımı için oluşturulacak NFT Koleksiyonlar için ön satışa katılım hakkı ve NFT platformu üzerinde CRTB Token’ı ile takas yapabilme imkanına sahip olacaktır. NFT sahiplerine özel ayrıcalıklar sağlanacaktır.

3.4 Oyunlar ve Görevler

CRTB Token sahipleri Coritiba F.C takımı için oluşturulacak olan eğlenceli oyunlara ve görevlere katılım hakkı sağlayabileceklerdir. Oyun içerisinde belli bir oranda CRTB token yakım (burn) mekanizması olacaktır. Oyunların içerisinde “play to earn” sistemi kullanılması hedeflenmektedir.

Deneyime dayalı oyunlarda, katılımcılar oyuna giriş yapıp cüzdan entegresinden sonra yarış için token’ları sisteme gönderilmesi hedeflenip kazanan katılımcı/Takım CRTB Token ile ödüllendirilmesi planlanmaktadır.

Yorum Yap